Головна‎ > ‎Кафедра‎ > ‎

Історія кафедри

Історія кафедри бере початок з 1 січня 2002 року, коли на новоствореному фармацевтичному факультеті засновано кафедру фармацевтичних дисциплін. Її очолив д-р фарм. наук, проф. Грошовий Т.А.

Від дня заснування на кафедрі працюють Максимчук(Белей) Н.М. і Васенда М.М., які пройшли шлях від старшого викладача до доцента.

З вересня 2002 року викладачами запрошено викладачів з інших університетів (Соколова Л.В. з Національного фармацевтичного університету, Знаєвську А.В. з Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького), провізорів аптек м. Тернопіль (Лелека М.В., Марків Н.В.) та м.Запоріжжя (Коробко Н.В.), провідних фахівців фармацевтичної галузі, молодих спеціалістів (Стецюк С.С.).

Значний вклад у становлення кафедри внесли завідувачі аптек м. Тернопіль Братунь П.В. (аптека № 126), Гончар В.Й. (аптека № 78), Квасницька Г.М.(аптека № 134), Сусла І.В. (аптечне об'єднання), які передавали свій багаторічний досвід при викладанні дисципліни організація та економіка фармації.

Також до навчального процесу долучилися провізори аптек м. Тернопіль (Козир Г.Р., Прокіп І.В., Бобик І.М., Агеєнко , Гончарук Н.В., Онишків О.І.).

З 2005 року на кафедру прийшди випускники фармацевтичного факультету Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Гробачевського (Кожедуб І.О., Барна О.М., Павх (Войт) О.І., Тригубчак О.В., Павлюк (Демчук) М.Б., Калушка О.Б.).

Мосейчук І.П. переведено з кафедри фармакології з клінічною фармацією для викладання дисципліни фармакоекономіка.

З 2005 по 2013 рр. на території кафедри функціонувала навчальна аптека ТОВ «Ера-Тер», де студенти навчалися практичних навичок в реальних умовах, проходили пропедевтичну та виробничу практики.

Навчальна аптека

Колектив кафедри поповнювався молодими спеціалістами (Денис А.І., Покотило О.О.).

На кафедру продовжували запрошувати провізорів аптек з багаторічним досвідом роботи за фахом (Підгірний В.В.).

На кафедру щороку приходили власні випускники (Коріневська (Папіш) Г.М., Гиса (Равлів) Ю.А., Мартинюк І.В., Козачок Н.А., Лазорко Р.Б., Пласконіс Ю.Ю., Бердей І.І.).

Колектив курсу управління та економіки фармації (2011 р.)

Колектив курсу технології ліків (2012 р.)

1 липня 2012 р. кафедру розділили на кафедру управління та економіки фармації (завідувач – д-р фарм. наук, проф. Грошовий Т.А.) і кафедру технології ліків (завідувач – декан фармацевтичного факультету, д-р фарм. наук, доц. Соколова Л.В.).

2 січня 2014 р. кафедра знову зазнала реорганізації та об’єдналася в спільну кафедру управління та економіки фармації з технологією ліків на чолі з д-р фарм. наук, проф. Грошовим Т.А.

З вересня 2014 р. немає територіального розділення кафедри, вона розміщена за адресою вул. Глибока 19-А.

Кафедра продовжує поповнюватися власними випускниками (Свистун (Дарзулі) Н.П.).

З вересня 2015 р. курс управління та організації фармації знову розташувався в фармацевтичному корпусі за адресою Руська 36. На кафедрі з вересня 2015 р. працюють нові працівники асистент Стойко Л.І. та ст. лаборант Дуб Анастасія.

Знаючи історію, можна з впевненістю дивитися у майбутнє!