Інститут кураторів


 

Виховна робота є важливим компонентом навчально-виховного процесу кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків. В умовах демократизації, інтеграції України у європейське співтовариство процес виховання спрямований на вироблення життєвої позиції людини, становлення її як особистості, як громадянина своєї держави. Відповідно до плану виховних заходів на 2016-2017 рр. у кураторських групах кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків щомісяця проводяться:
  • години взаємного обміну інформацією;
  • аналіз успішності студентів із навчальних дисциплін;
  • обговорення проблем адаптації до навчального процесу та раціональної організації самостійної роботи студентів першого курсу;
  • бесіди виховного характеру щодо загальної політичної, правової, інтелектуальної, соціально-психологічної, естетичної, фізичної та валеологічної культури.

    

З початку нового 2017-2018 навчального року викладачі кафедри разом із кураторськими групами:
  •   провели бесіди виховного характеру з проблем соціально-економічної та політичної ситуації в Україні;
  • взяли участь у благодійному ярмарку, який відбувся 16 жовтня 2016 року у вестибюлі фармацевтичного корпусу;
  • відвідали вистави у драматичному театрі м. Тернополя.

Фото 8. Студенти 5 курсу Толстюк Вікторія
                 та Недогін Наталя на ярмарку
  Для підвищення професійного рівня знань щодо виробництва лікарських засобів у промислових умовах викладачі кафедри доц. Белей Н.М. і доц. Васенда М.М. разом з іноземними та вітчизняними студентами регулярно відвідують фармацевтичне підприємство ТОВ
«Тернофарм». Також, із навчальною метою доц. Козир Г.Р. та доц. Барна О.М. періодично організовують поїздки у м. Хмельницький у аптеку де виготовляють гомеопатичні препарати.
Доц. Тригубчак О.В. і асист. Равлів Ю. А. із студентами кураторських груп відвідували: музей Соломії Крушельницької, що знаходиться у с. Біла Тернопільської області, вистави у Тернопільському драматичному театрі, концерти у обласній філармонії.
На території кафедри, по вул. Глибокій 19а проводили костюмований захід щодо зустрічі Нового Року, враховуючи особливості святкування цього свята у різних країнах світу.
В дусі національних традицій було організовано українські вечорниці до свята Маланки із театралізованими дійствами.Фото 9. Викладачі кафедри з студентами біля музею С. Крушельницької

Доброю традицією стало те, що кожного року завідувач кафедри, проф. Грошовий Т. А. організовує поїздки на фармацевтичні підприємства. Зокрема, у 2012 р. студенти фармацевтичного факультету разом із викладачами кафедри відвідали ПрАТ
«Фармацевтична фірма «Дарниця» у м. Київ.

  
           Фото 10-11. Викладачі кафедри з студентами у Львові

    У 2013 р. колектив кафедри із кураторськими групами вирушили у «Місто Лева», де побували на фармацевтичній фірмі «3І» і ПАТ «Галичфарм» корпорації «Артеріум». Дана поїздка мала як навчальний, так і культурно-освітній характер, оскільки екскурсійна група відвідала старовинний львівський замок і ряд історичних пам’яток міста. У 2014 році в рамках навчально-виховного процесу відбулася поїздка на ПАТ «Фармак» і 24-у Міжнародну виставку «Охорона здоров'я».

22 жовтня 2015 року завідувач кафедри, проф. Грошовий Т. А. теж організував для викладачів кафедри, студентів кураторських груп 4-го курсу, дипломників та магістрів екскурсію у м. Київ на виробничі потужності ПАТ «Київмедпрепарат» корпорації «Артеріум» і ПАТ «Фармак» – лідерів серед вітчизняних виробників лікарських препаратів. 

    
Фото 12.  Студенти та викладачі під час ескурсії на ПАТ "Фармак"

На підприємствах викладачі та студенти мали можливість наочно ознайомитись із новітнім промисловим обладнанням, побували у цехах з виробництва ін’єкційних і твердих лікарських форм, фасування, маркування та пакування виготовленої продукції.

 Фото 13.  Студенти та викладачі під час ескурсії на корпораціїю " Артеріум"

Окрім того, учасники екскурсії дізнались багато цікавої інформації щодо організації фармацевтичної системи якості продуктів на всіх етапах виробництва згідно з чинними регуляторними вимогами та відповідно до світових стандартів.
    Також, в рамках організованої поїздки, студенти із кураторами відвідали VI Міжнародну виставку обладнання та технологій для фармацевтичної промисловості PHARMATechExpo, що проходила у ВЦ «КиївЕкспоПлаза», у якій взяли участь провідні європейські компанії і вітчизняні виробники товарів та послуг для фармацевтичної промисловості.

29 лютого 2016 року на кафедрі управління та економіки фармації з технологією ліків відбувся захід, присвячений 145-й річниці з дня народження відомої поетеси, генія української літератури Лесі Українки.  Святкування відбулося у навчальній аудиторії кафедри, що знаходиться по вул. Руській 36.


 Фото 14. Викладачі кафедри: доц. Денис А.І., доц. Демчук М.Б.,                                           Фото 15. Студенти IV курсу I групи: Карпишин Надія, Сніжко Юлія, Цьох Ганна,           ас. Дарзулі Н.П., доц. Калушка М.Б. (зліва направо)                                                             Мудрик Вікторія, Щирба Віталій (зліва направо), інсценізація казки «Лілея».

                        

У підготовці тематичного вечора активну участь приймали не лише викладачі кафедри, а й студенти кураторських груп. До уваги присутніх був запропонований перегляд фільму про життєвий та творчий шлях Лесі Українки. Для кращого розуміння внеску поетеси у літературну спадщину України, іноземним студентам також подавали інформацію на англійській мові. У ході проведення літературного вечора ведучий розповідав про цікаві, маловідомі факти та життєві таємниці феномену, який можна назвати «Ucrainka incognita». Зокрема, студенти більше дізнались про дитинство Лариси Косач, її взаємовідносини із рідними, перше кохання, здобуття знань та рівень освіченості поетеси, адже вона вільно розмовляла дев’ятьма європейськими мовами. Окрім того, присутнім розповідали про походження псевдоніму Леся Українка, її перші написані та опубліковані вірші, життєві драми та події, що лягли в основу її поем. Поміж тим, учасники заходу декламували вірші поетеси із різних періодів її творчості. На завершення, для студентів була проведена цікава вікторина. Викладачі кафедри відзначили пам’ятними подарунками найактивніших учасників тематичного вечора та пригостили всіх присутніх традиційними українськими пампушками.