Виховання — справа важка, і поліпшення його умов — одна з священних обов’язків кожної людини,
бо немає нічого важливішого, як освіта самого себе і своїх ближніх. (Сократ )
Виховна робота з студентами кураторських груп, прикріплених за викладачами кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків, здійснюється відповідно до рекомендацій МОН України щодо організації виховної роботи, Плану заходів Центру виховної роботи університету і Плану заходів виховної роботи Кафедри.
Попри довготривалу повномасштабну агресію збройних сил рф освітній процес у ТНМУ ім. І.Я Горбачевського розпочався і тривав в офлайн режимі. Відтак, викладачі кафедри УЕФ з ТЛ проводили активну просвітницьку, національно-патріотичну і культурно-виховну роботу з студентами кураторських груп з забезпеченням всіх норм і заходів безпеки життю і здоров’ю учасників освітнього процесу. Виховні заходи проходили як офлайн, так і у онлайн форматі за допомогою MS Teams.
8 лютого 2024 року асист. Дуб Анастасія з кураторською групою ФФ-301 на прем’єрі вистави «Пігмаліон» за однойменною п’єсою Бернарда Шоу від театральної студії Тернопільського національного медичного університету «Арт-Драма».
Асист. Дуб Анастасія з кураторською групою ФФ-301 на прем’єрі вистави «Пігмаліон» (2024 рік)
Нагородження завкафедрою УЕФ з ТЛ доц. Наталією Белей переможців І-го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фармацевтичне право і законодавство» у 2023-2024 навчальному році: І місце - Михальська Анастасія (ФФ-301), ІІ місце - Бас Юлія (ФФ-305), ІІІ місце - Бондаренко Галина (ФФ-301). Відповідальні за підготовку учасників до І етапу олімпіади викладачі курсу УЕФ: доц. Мар’яна Демчук, доц. Лілія Будняк, асист. Дуб Анастасія, асист. Надія Маланчук. Голова журі – доц. Олена Покотило.
Нагородження завкафедрою УЕФ з ТЛ доц. Наталією Белей переможців І-го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фармацевтичне право і законодавство» (2024 рік)
Викладачі кафедри УЕФ з ТЛ доц. Олена Покотило, доц. Лілія Будняк, доц. Мар’яна Васенда, доц. Мар’яна Демчук, асист. Надія Маланчук з студентами кураторських груп ФФ-402, ФФ-404, ФФ-502, ФФ-505 на профорієнтаційній зустрічі з фахівцем з підбору персоналу французької компанії «Servier» Тетяною Ткачук 30 січня 2024 року
Профорієнтаційна зустріч з фахівцем з підбору персоналу французької компанії «Servier» (2024 рік)
Працівники та студенти кафедри підтримали флешмоб, організований ТНМУ з нагоди Дня Соборності України 22.01.2024 р.
Відео➡️ День Соборності України
Працівники та студенти кафедри під час флешмобу, організованому ТНМУ з нагоди Дня Соборності України 22.01.2024 р. (2024 рік)
Напередодні циклу Різдвяних свят куратори та їх підопічні мали можливість черговий раз проявити своє милосердя шляхом добрих справ і емпатії до потребуючих.
На адресу Центру виховної роботи університету надійшли Листи Миколаю в рамках акції: «Миколай про тебе не забуде» від діточок різних соціально незахищених категорій. Відтак студенти всіх кураторських груп кафедри зібрали кошти (6 тис. грн.) для здійснення мрії однієї дівчинки Богдани з Закарпаття. Найбільшу суму коштів зібрала група ФФ-505 куратора Богдани Павлюк. До акції також долучилися викладачі кафедри УЕФ з ТЛ.
Кафедра УЕФ з ТЛ долучилася до благодійної акції «Миколай про тебе не забуде» (2023 рік)
З вірою і надією на швидку перемогу України, з болем в серці і невтомною працею, не перестають викладачі кафедри регулярно підтримувати наших військових і донатити на ЗСУ.
25 листопада 2023 р. викладачі кафедри доц. Олена Покотило, доц. Лілія Будняк, доц. Оксана Барна з студентами доєдналися до загальнонаціональної акції «Запали свічку пам’яті», що проходила на Театральному майдані м. Тернопіль. Також традиційно відбулася загальнонаціональна хвилина мовчання на знак пам’яті за тими, хто загинув голодною смертю, став жертвою репресій тоталітарного режиму, кого закатували впродовж 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років.
Викладачі кафедри доц. Олена Покотило, доц. Лілія Будняк, доц. Оксана Барна з студентами доєдналися до загальнонаціональної акції «Запали свічку пам’яті» (2023 рік)
15 листопада 2023 року в читальному залі бібліотеки ТНМУ в рамках проєкту «Духовні зустрічі в ТНМУ» відбулася духовна бесіда з о. Ігорем Драпаком на тему «Як не втратити дух Різдва?». На зустріч, яка була сповнена духом Віри, Надії та Любові, зібралася повна зала студентів, які натхненно підтримали діалог з священнослужителем, ставили запитання і активно дискутували на спірні теми. До заходу долучилися невтомні викладачі-активісти кафедри з підопічними кураторських груп доц. Олена Покотило, доц. Наталія Белей, асист. Анастасія Дуб.
15 листопада 2023 року у читальному залі бібліотеки ТНМУ під час духовної бесіди з о. Ігорем Драпаком на тему «Як не втратити дух Різдва?». Присутні студенти кураторських груп кафедри і викладачі доц. Олена Покотило, доц. Наталія Белей, асист. Анастасія Дуб
Студенти кураторських груп кафедри і викладачі доц. Олена Покотило, доц. Наталія Белей, асист. Анастасія Дуб під час духовної бесіди з о. Ігорем Драпаком (2023 рік)
31 жовтня 2023 р. викладачі курсу УЕФ і студенти кураторських груп взяли активну участь в фаховому онлайн-вебінарі для фармацевтів, організованому «Щотижневиком «АПТЕКА» у партнерстві з компанією «Sandoz» за підтримки компаній «Моріон» та «Proxima Research» на тему: «Антибіотики та інфекції дихальних шляхів: важливі аспекти для фармацевтів»
Фаховий онлайн-вебінар для фармацевтів на тему: «Антибіотики та інфекції дихальних шляхів: важливі аспекти для фармацевтів» (2023 рік)
Сакраментальною подією у комплексі виховних заходів також було написання викладачами і здобувачами вищої освіти радіодиктанту Національної Єдності 2023. Цього року текст для диктанту під назвою "Дороги України" написала письменниця та лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко. Читав диктант заслужений артист України Олексій Гнатковський, відомий молоді як головний герой Іван популярного сучасного українського фільму «Довбуш». Паралельно в університетській мережі Instagram був проведений флешмоб-фото тих, хто долучився до написання диктанту, в тому числі кафедра УЕФ з ТЛ.
Доц. Олена Покотило і доц. Мар’яна Демчук разом з кураторськими групами під час написання ХХІІІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності (2023 рік)
Доброю традицією факультету є екскурсії студентів та викладачів до ботанічного саду ЛНМУ імені Данила Галицького та аптеку музей. Разом із кураторською групою ФФ-303 доц. Мар’яна Васенда здійснила незабутню подорож до славного міста Лева. У стародавній аптеці-музеї екскурсійна група ознайомилася з історією створення аптечної справи на західних теренах України, переглянули раритетні експонати, цікавилися історією екстемпоральної рецептури.
Доц. Мар’яна Васенда з кураторською групою ФФ-303 на екскурсії у музеї-аптеці м. Львів (2023 рік)
Студенти групи ФФ-201, ФФ-402 і ФФ-404 з кураторами
доц. Лілією Будняк, доц. Оленою Покотило, доц. Ігорем Бердеєм на благодійному ярмарку з нагоди Дня захисників і захисниць України (2023 рік)
Цього року відповідальними за організацію благодійного ярмарку були здобувачі вищої освіти фармацевтичного факультету 2-го і 4-го року навчання. Куратори груп доц. Лілія Будняк, доц. Олена Покотило та доц. Ігор Бердей активно долучитися із підопічними студентами, приготувавши солодощі та різні смаколики. Фармацевтичний факультет черговий рік поспіль зібрав значну суму коштів, яка стала вагомим вкладом до загально зібраних коштів на протези для військовослужбовців ЗСУ.
З нагоди Дня захисників і захисниць Украї́ни, свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського козацтва та дня створення УПА 1 і 2 жовтня 2023 р. був проведений внутрішньокафедральний національно-патріотичний виховний онлайн захід, а у стінах університету традиційно був проведений благодійний ярмарок.
Традиційно напередодні свята вже за новим календарем 01 жовтня 2023 року викладачі кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків провели онлайн захід за допомогою програми MS Teams. На зустрічі налічувалось понад 40 здобувачів вищої освіти, деякі з яких приймали активну участь, представляючи власно підготовлені презентації, декламуючи вірші, співаючи патріотичних пісень.
01 жовтня 2023 р. відбувся онлайн виховний захід до Дня захисників і захисниць Украї́ни.
На фото: завкафедри доц.Наталія Белей, доц. Олена Покотило, студентки ФФ-201 Дар’я Мартинюк, Олеся Барбуха, ФФ-303 Оксана Захарко (2023 рік)
Незмінною ведучою виховного заходу була Дар’я Матринюк – студентка групи ФФ-201. Загалом попри напружений освітній графік і постійні звуки сирени за вікном здобувачі вищої висловили слова вдячності і захопленості проведеним заходом, оскільки почули багато нових історичних фактів і спогадів, які корелюються з теперішніми подіями, які переживає Україна.
26 вересня 2023 р. викладачі кафедри разом з студентами кураторських груп переглянули прем’єру містерії Василя Босовича «Ісус – Син Бога Живого» у постановці народного артиста України Федора Стригуна у стінах Тернопільського обласного драматичного театру ім. Т. Шевченка. Вистава була побудована на сюжетах Євангелій від Матвія, Марка, Луки та Івана. Події і сюжет вразив студентів своєю актуальністю і в наш час. Оскільки наші воїни на передовій – нинішні “апостоли” віддають своє життя за Україну, як у свій час це робили апостоли біблійні, задля свободи людства від біди, гріху і страху.
Студенти груп ФФ-201, ФФ-301, ФФ-404, ФФ - 502 з кураторами
доц. Лілією Будняк, доц. Анастасією Дуб, доц. Оленою Покотило, доц. Мар’яною Демчук (відповідно) у Тернопільському обласному драматичному театрі ім. Т. Шевченка під час перегляду містерії непокори «Ісус – Син Бога Живого» (2023 рік)
15 вересня 2023 р. з нагоди Дня фармацевта доц. Мар’яна Демчук та асистент Анастасія Дуб провели виховну годину з здобувачами вищої освіти кураторських груп ФФ-502 і ФФ-301 відповідно, щодо ролі сучасного фармацевта в процесі ефективного фармацевтичного забезпечення населення.
Доц. Мар’яна Демчук з кураторською групою ФФ-502 (2023 рік)
Асист. Анастасія Дуб з кураторською групою ФФ-301 (2023 рік)
31 серпня 2023 р. колектив зібрався на спільну щиру молитву на Святій Літургії у Архикатедральному соборі Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці у наміренні за мир в Україні, перемогу українського війська, щасливий та успішний навчальний рік. Богослужіння очолив Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії Владика Теодор Мартинюк.
Під час Святої Літургії у Архикатедральному соборі Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці, м. Тернопіль.
Зліва направо: Ірина Мамалига (ФФ-404), Любов Довгань (лаборант кафедри), доц. Олена Покотило, доц. Галина Козир,
доц. Лілія Будняк (2023 рік)
Доц. Наталя Белей, доц. Мар’яна Васенда з студентами кураторських груп на 10-х ювілейних «Наукових пікніках»
(Театральний майдан, м. Тернопіль) (2023 рік)
28 травня 2023 року викладачі кафедри УЕФ з ТЛ з студентами взяли участь у 10 ювілейних «Наукових пікніках». Стенди, активності та експозиції нашої кафедри викликали зацікавленість у відвідуючих локацію. Цікавим було представлення стенду з рідними видами твердих лікарських форм, майстер-класу з запаювання ампул з кольоровим розчином для ін’єкцій і знайомство з сучасним методом роздавлювання таблетованих ЛФ.
Онлайн захід із участю кураторських груп до Всесвітнього дня вишиванки (2023 рік)
Щорічно у третій четвер травня Україна, а зараз вже увесь світ, відзначають Всесвітній день вишиванки. Кафедра управління та економіки фармації з технології ліків ТНМУ ім. І.Я.Горбачевського 18 травня 2023 року також долучилася до святкування цього Дня з використанням сучасних онлайн технологій MS Teams. На виховному заході налічувалось близько 80 присутніх – це викладачі кафедри і підопічні студенти кураторських груп: ФФ-101 (куратор – доц. Лілія Будняк), ФФ-201 (доц. – Анастасія Дуб), ФФ-203 (доц. – Мар’яна Васенда), ФФ-302 (доц. – Ігор Бедей), ФФ-303 (доц. – Наталя Белей), ФФ-305 (доц. Олена Покотило), ФФ-402 (доц. Мар’яна Демчук), ФФ-405 (доц. Павлюк Богдана), ФФ-503 (доц. Галина Козир). Виховний захід розпочався з історичного відео-екскурсу виникнення Дня вишиванки “з перших уст” української письменниці, громадської діячки, засновниці Всесвітнього дня вишиванки Лесі Воронюк. Хіт української пісенності – музичну композицію «Два кольори» на слова Дмитра Павличка, надзвичайно душевно виконала студентка ФЗ-506 групи Ольга Свіргоцька. Студентка ІІ курсу 203 групи Діана Музика (куратор доц. – Мар’яна Васенда) підготувала презентацію з цікавими фактами про історію виникнення одного з видів народного декоративного мистецтва українців – вишивки та вишиванки. З унікальністю і різноманіттям вишиванок кожного регіону України та значенням символів «коду української нації» ознайомила присутніх студентка ФФ-101 групи Соломія Млинар (куратор – доц. Лілія Будняк). Наступним етапом нашого виховного заходу була інтерактивна частина – квест, у якому всі кураторські групи були поділені на дві команди: «Файні українці» (капітан команди – Соломія Млинар, ФФ-101) та «Бандерівці» (капітан команди – Ангеліна Мельник, ФФ-303). У завершальній частині урочистої події відбулася жвава дискусія на тему: «Вишиванка – модний тренд чи частина єства кожного гідного українця?», – відправною точкою якої став уривок з інтерв’ю відомої сучасної української філологині, д-ра. філол. наук, проф. Ірини Фаріон. З прикінцевим словом виступила Марта Дуб, благословивши всіх присутніх рядками чудового вірша, який невимовно виразно описує силу віри нашого народу, надзвичайний потенціал нашої культури і традицій у майбутній беззаперечній Перемозі!
«Ярмаркувати – життя військового врятувати» – з такою ідеєю студенти та викладачі Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського спільно з благодійним фондом «Штаб Перемога» 30 квітня 2023 року організували благодійний ярмарок, до якого фінансово долучилася також кафедра УЕФ з ТЛ.
28 березня 2023 року викладачі курсу УЕФ і студенти кураторських груп взяли активну участь в просвітницькому онлайн-вебінарі для фармацевтів, організованому «Щотижневиком «АПТЕКА» у партнерстві з компанією «Sandoz» за підтримки компаній «Моріон» та «Proxima Research».
Доц. Ігор Бердей, доц. Олена Покотило, доц. Мар’яна Васенда, ас. Надія Маланчук і представники інших кафедр під час формування Великодніх кошиків для ЗСУ (2023 рік)
У Великодній час кураторський корпус кафедри УЕФ з ТЛ активно долучився до збору коштів на оформлення Великодніх кошиків для наших мужніх і непереможних ЗСУ.
У часи війни особливі акценти надаються волонтерській і благодійній діяльності. 6 березня 2023 року зусиллями студентів кураторських груп і викладачів кафедра УЕФ з ТЛ були зібрані кошти у розмірі 10 000 грн, які були витрачені на закупівлю лікарських засобів для військових 5-ої Слобожанської бригади НГУ, які на той момент знаходились в районі Кремінної, Луганської області, Сєвєродонецького району.
Доц. Юлія Пласконіс, доц. Олена Покотило, ст. лаб. Марія Шуліга, доц. Ігор Бердей, доц. Галина Козир, доц. Оксана Барна на зустрічі з Блаженнішим Святославом Шевчуком (ТНМУ, актова зала) (2023 рік)
3 лютого 2023 року куратори і старости кураторських груп зібралися на зустріч до Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава в актовій залі адміністративного корпусу Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського. Блаженніший Святослав Шевчук під час свого звернення до присутніх розповів про найближчі плани діяльності УГКЦ, про способи знаходження миру у душі кожного християнина попри зовнішню війну і внутрішні конфлікти.
2 лютого 2023 року студенти кураторських груп зустрілися з представниками кіберполіції з приводу безпеки, поведінки в соціальних мережах, протидії фейкової інформаційної гігієни. У ході виховної бесіди було обговорено сучасні теми та питання, які можуть убезпечити життєдіяльність і інформаційне здоров’я сучасної молоді, особливо в умовах війни.
Онлайн концерт Notes From Ukraine: A 100-Year Celebration of "Carol of the Bells", Карнегі-Голл (Нью-Йорк, США) (2023 рік)
4 грудня 2022 року студенти кураторських груп кафедри мали унікальну можливість відвідати онлайн концерт Notes From Ukraine: A 100-Year Celebration of "Carol of the Bells" до 100-річчя знаменитої української колядки: «Щедрик» у нью-йоркському Карнегі-Голл (США) та переглянути історичний фільм-драму з однойменною назвою «Щедрик» (2022). Дія фільму відбувається в тридцяті роки минулого століття в Івано-Франківську, який тоді називали Станіславів. Змінюються імперії та правлячі режими, що ворогують між собою. Декілька сімей різних національностей живуть в одному будинку, і їхнє життя не можна назвати щасливим і спокійним. Завдяки вчителю співу Софії, діти забувають про жахіття сьогодення. Куратори отримали захоплюючі відгуки студентів від прослуховування концерту і перегляду фільму.
Доц. Олена Покотило разом з студентами кураторської групи ФФ-305 (2022 рік)
3 листопада 2022 року доц. Олена Покотило разом з студентами кураторської групи ФФ-305 переглянули прем’єру містерії непокори «Голгофа», що була присвячений вшануванню 130-ї річниці пам’яті очільника української церкви Патріарха Йосипа Сліпого, у стінах Тернопільського обласного драматичного театру ім. Т. Шевченка. Український народ завжди отримував великих людей, які першими йшли і вказували іншим шлях до Бога, свободи, любові. У XX-ому столітті серед церковних діячів такими духовними провідниками були Андрей Шептицький та Йосиф Сліпий. Перший розпочав велику справу розбудови Української Церкви, а другий – розвинув, поширив, заявив цілому світові про її існування. У житті Йосифа Сліпого відобразилася доля Української Церкви після Другої світової війни. Драматургічна версія та режисура - народного артиста України Олега Мосійчука. Головну роль неперевершено виконав заслужений артист України Олександр Папуша. Студенти були глибоко занурені у події, що відбувалися впродовж 18 років відбування покарання Йосифа Сліпого у радянських таборах, і зафіксували чіткі паралелі із сучасністю.
27 жовтня 2022 року студенти груп ФФ-402 і ФФ-405 (куратори: доц. Мар’яна Демчук і доц. Богдана Павлюк) прийняли активну участь у традиційному щорічному благодійному ярмарку з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці, 80-річчя з Дня створення УПА, Дня Українського козацтва та Дня захисників і захисниць України, що відбувся у Тернопільському національному медичному університеті ім. І.Я. Горбачевського. Фармацевтичний факультет черговий рік поспіль зібрав рекордну суму – понад 17 тис. грн, яка була вагомим вкладом до загально зібраних коштів на дрон для ЗСУ.
Студенти груп ФФ-402 і ФФ-405 (куратори: доц. Мар’яна Демчук і доц. Богдана Павлюк) під час благодійного ярмарку з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці, 80-річчя з Дня створення УПА, Дня Українського козацтва та Дня захисників і захисниць України (2022 рік)
20 жовтня 2022 року студенти груп ФФ-101 і ФФ-303 (куратори: доц. Ліля Будняк і доц. Наталя Белей відповідно) відвідали концерт до Дня захисника України "Завдяки тобі", який відбувся завдяки сприянню та підтримці адміністрації Тернопільського Національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського.
Студенти груп ФФ-101 і ФФ-303 (куратори: доц. Ліля Будняк і доц. Наталя Белей відповідно) відвідали концерт до Дня захисника України "Завдяки тобі" (2022 рік)
12 жовтня 2022 року доц. Олена Покотило провела виховний захід національно-патріотичного спрямування з студентами кураторської групи ФФ-305 з нагоди відзначення 80 річчя створення УПА.
Доц. Олена Покотило провела виховний захід національно-патріотичного спрямування з студентами кураторської групи ФФ-305 (2022 рік)
20 вересня 2022 року доц. Галина Козир разом з кураторською групою ФФ-503 відвідали Тернопільський обласний драматичний театр ім. Т. Шевченка з метою перегляду італійської комедії «Дім божевільних» про витівки одного студента-невдахи медуніверситету (автор - Едуардо Скарпетта).
15 серпня 2022 року студенти ФФ-305 з куратором доц. Оленою Покотило об’єдналися задля спільної щирої молитви в Архикатедральному соборі Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці в наміренні за мир в Україні, перемогу українського війська та щасливий та успішний навчальний рік. Богослужіння очолив Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії Владика Теодор Мартинюк.
Студенти ФФ-305 з куратором доц. Оленою Покотило в Архикатедральному соборі Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці (2022 рік)
Асистент кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків Анастасія Дуб з лютого 2022 р. і дотепер активно залучена до сортування ЛЗ і ВМП, які регулярно надходять як гуманітарна допомога з різних куточків світу, та формування замовлень на військові госпіталі, точки територіальної оборони тощо, що розташовані на південному-сході України для допомоги силам ЗСУ та важкопораненим захисникам України.
Викладачі кафедри (доценти Ігор Бердей і Олена Покотило) разом із студентами фармацевтичного факультету під головуванням декана Дмитра Коробка сортують лікарські засоби і вироби медичного призначення на одній з логістичних локацій м. Тернопіль (2022 рік)
Доцент кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків Олена Покотило допомагає формувати гуманітарну допомогу на запит Військово-медичного клінічного центру Північного регіону (м. Харків) у Волонтерському центрі ТНМУ ім. І.Я. Горбачевського (березень 2022 р.).
Викладачі кафедри з студентами фармацевтичного факультету доєдналися до відзначення Дня єднання шляхом виконання гімну України та підняття національного прапору (2022 рік)
10 лютого 2022 року доцент кафедри Олена Покотило разом з кураторською групою ФФ-205 переглянули хореографічне дійство за мотивами твору М. Гоголя «Вечори на хуторі біля Диканьки» за участю художніх колективів і солістів Тернопільської обласної філармонії.
Студенти п’ятого курсу ФФ-501 і ФФ-504 (куратори доц. Ю.А. Pавлів і ст.викл. І.П. Стечишин) відвідали Тернопільську обласну філармонію і поринули в неперевершену атмосферу класичної музичної феєрії «Знакові постаті українського та польського музикознавства: до ювілейних дат» (2022 рік)
Доценти кафедри І.І. Бердей і О.О. Покотило долучилися до написання ХХІ радіодиктанту національної єдності із студентами груп ФФ-501 і ФФ-405 (2022 рік)
На фото: доц. О.О. Покотило разом із студентами фармацевтичного факультету (2021 рік)
День Покрови, 14 жовтня, святкується в усіх козацьких громадах світу дуже урочисто, з молебнями за живих, з панахидами про тих, хто відійшов в інший світ, з урочистими загальними зборами козаків. Традиційно викладачі кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків 16 жовтня 2021 року дистанційно за допомогою програми MS Teams провели виховний захід з студентами нормативного терміну навчання кураторських груп 1-5 курсів з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисників і захисниць України, Дня українського Козацтва та 79- річчя з дня заснування УПА. Oрганізатор заходу доцент Олена Покотило. Мета виховного заходу була спрямована на формування зацікавленості студентів до історичного минулого українського народу, славного українського козацтва, Запорозької Січі, гетьманів, воїнів УПА, сучасних захисників України; виховання високих моральних цінностей, зокрема патріотизму, гуманізму, милосердя; розвиток базових гнучких навичок (soft skills): вміння презентувати та виступати публічно, ефективно комунікувати в групах, вміння розповідати історії тощо.
Доброю традицією серед наставників та студентів кураторських груп стало приймання участі у різного роду благодійних заходів. Відтак, 11 жовтня 2021 року студенти 4-го курсу фармацевтичного факультету груп на чолі з кураторами взяли активну участь у організації благодійного ярмарку з нагоди свята Покрови Пречистої Богородиці, 77-річчя створення УПА, Дня українського козацтва, Дня захисника України, метою якого було зібрання коштів на ліки від СМА для п’ятирічного хлопчика Артемчика.
Доц. А.І. Денис із студентами на виставці українського національного одягу від Тернопільського обласного краєзнавчого музею та майстер-класі з хусткування (2021 рік)
Студенти кураторських груп ФФ-401, 403 фармацевтичного факультету разом із своїми кураторами доц. А.І. Денис і доц. Г.Р. Козир, зав. кафедри проф. Т.А. Грошовий, відповідальна за виховну роботу факультету доц. І.З. Кернична під час проведення благодійного ярмарку в адміністративному корпусі ТНМУ імені І.Я. Горбачевського (2021 рік)
Куратори груп ФФ-302 і ФФ-305 доц. Мар’яна Демчук і асист. Богдана Павлюк з студентами під час святкування Дня фармацевта (2021 рік)
15 вересня 2021 р. доцент кафедри Покотило О.О. провела бесіду щодо протиепідемічних заходів, яких необхідно дотримуватися під час освітнього процесу здобувачам вищої освіти 2 курсу 205 групи спеціальності 226 “Фармація. Промислова фірмація”.
Доцент О.О. Покотило разом із кураторською групою ФФ-205 (2021 рік)
Асистент Б.В. Павлюк разом із кураторською групою ФФ-305 (2021 рік)
7 липня 2021 р. іноземні студенти ІФ-309, ІФ-506 (куратори доц. Демчук М.Б. і доц. Покотило О.О. відвідали Збаразький замок і тринавний бароковий костел св. Антонія у м. Збараж Тернопільської обл.
Доц. М.Б. Демчук разом із студентами іноземного факультету у м.Збараж (2021 рік)
Студенти іноземного факультету ІФ-309 та ІФ-506 груп разом із викладачами Кафедри відвідали тринавний бароковий костел св. Антонія (2021 рік)
Доц А.І. Денис разом із Митрополитом Київського та всієї України, Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнішого Епіфанія (2021 рік)
Доц М.М. Васенда та ректор ТНМУ ім І.Я. Горбачевського проф М.М. Корда разом із Митрополитом Київського та всієї України, Предстоятелем Православної Церкви України Блаженнішого Епіфанія (2021 рік)
Студенти фармацевтичного факультету (ФФ- 403, ФФ-405, ФФ-516) відвідали онлайн-екскурсію по ін’єкційному відділу ПрАТ “Фармацевтична компанія «Дарниця»” разом із кураторами доц. О.М. Барною, доц. І.І. Бердеєм, доц. М.М. Васендою (2021 рік)
25 лютого 2021 року у прекрасний день відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки асистент Анастасія Дуб разом з кураторською групою фф-501 проведи літературний вечір, де зачитували уривки з творів поетеси, пригадували цікаві моменти її біографії і творчої діяльності (2021рік)
22 січня 2021 року асистент Анастасія Дуб разом з кураторською групою ФФ-501 у День соборності України обговорили питання значимості такого Дня для України та історичні предвісники його започаткування (2021рік)
16 січня 2021 року був проведений загальнокафедральний виховний онлайн захід на тему «Звичаї українського народу: свято Різдва, Св. Василя і Водохреща». Активну участь у проведенні виховного заходи взяли студенти 2, 3 і 4 курсів фармацевтичного факультету з їх кураторами доц. Бердей І.І., доц. Денис А.І., доц. Демчук М.Б., доц. Козир Г.Р., доц. Пласконіс Ю.А., доц. Барна О.М., доц. Равлів Ю.А, доц. Покотило О.О., ас. Дуб А.І.
На фото доц. О.О. Покотило, доц. Ю.А. Равлів, асист. А.І. Дуб (з донечкою Мартусею), доц. А.І. Денис, доц. О.М. Барна (з донечкою Соломієчкою), доц. М.Б. Демчук, доц. Ю.Ю. Пласконіс, студент Коваль Андрій, Гнатко Наталія з сестричками-колядницями (ФФ-401) (2021 рік)
Викладачами кафедри разом із кураторськими групами організовано захід у режимі онлайн присвячений дню святкування та вшанування пам'яті святого Миколая (2020 рік)
Доц. А.І. Денис проводить виховну годину зі студентами кураторської групи ФФ-301 присвячену Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом (2020 рік)
Асист. І.П. Стечишин проводить виховну годину зі студентами кураторської групи ФФ-404 присвячену Дню української писемності та мови (2020 рік)
В рамках рекомендованих тем, наданих Центром виховної роботи та культурного розвитку університету, 1 грудня 2020 року під керівництвом доц. Денис А.І. було проведено виховну годину зі студентами кураторської групи ФФ-301 присвячену Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. Студенти разом із викладачем обговорювали основні відмінності між ВІЛ і СНІДом, групи ризику інфікування ВІЛ, шляхи запобігання розповсюдженості захворювання, міфи, які існують про цю хворобу та проблеми, з якими зіштовхуються ВІЛ-інфіковані та хворі на СНІД. Окрім того, викладач розповіла студентам про роботу Центру боротьби та профілактики зі СНІДом та кабінетів "Довіри", що розташовані у м. Тернопіль. Інформаційні матеріали були представлені у вигляді презентації. На завершення, учасники переглядали тематичні відео - інтерв'ю із особами, які є ВІЛ-інфікованими.
13 жовтня 2020 року студенти кураторської групи ФФ-404 (куратор ас. Ірина Стечишин) активно долучилися до реалізації проєкту «Дівчата - дівчатам», який проводиться у ТНМУ ім. І.Я. Горбачевського і покликаний допомагати дівчатам і жінкам в зоні проведення бойових дій. Студенти зібрали пакунок з лікарських засобів: протизапальні препарати, краплі в ніс, вітаміни (С, D), препарати цинку, риб’ячий жир, знеболювальні гелі.
Асист. І.П. Стечишин разом із студенти групи ФФ-404 під час реалізації проекту «Дівчата - дівчатам» (2020 рік)
Студенти іноземного факультету груп ІФ-209, 307, 407, 506 (куратори доц. Олена Покотило, Мар’яна Демчук, Юлія Пласконіс) під час просвітницької лекції з нагоди Міжнародного дня студента (2020 рік)
З нагоди святкування Міжнародного дня студента куратори іноземних груп кафедри управління та економіки фармації доценти Олена Покотило, Мар’яна Демчук, Юлія Пласконіс дистанційно провели спільний виховний захід для студентів ІФ-506, 407, 307, 209 з метою привітання і ознайомлення присутніх з історією виникнення цього свята.
9 листопада 2020 року в Україні відзначали День української писемності та мови. Традиційно щороку у цей день українці вшановують пам’ять Преподобного Нестора Літописця, а також стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Куратори студентських груп кафедри управління та економіки фармації впродовж 9-13 листопада 2020 року проводили заходи, приурочені Дню української писемності та мови. Студенти ФФ-402 групи фармацевтичного факультету (куратор ас. Олеся Линда) у кількості 10 осіб долучилися до написання ХХ ювілейного радіодиктанту національної єдності під назвою «Виклики книжкової ери».
Успішне завершення написання радіодиктанту національної єдності «Виклики книжкової ери» студентами ФФ-402 (куратор ас. О.С. Линда) (2020 рік)
Студенти групи ФФ-501 (куратор ас. А.І. Дуб) під час обговорення питань щодо статусу державності української мови (2020 рік)
Асистент кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків Анастасія Дуб разом із кураторською групою ФФ-501 фармацевтичного факультету також взяли участь у загальнонаціональній акції – ювілейному ХХ Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності. З цієї ж нагоди, після написання диктанту, обговорили питання корінних причин російщення північних, східних і південних регіонів України, а також російське і радянське законодавство про обмеження і витіснення української мови із вжитку; обговорили вживання української мови в нашому університеті, регіоні та країні загалом; сучасне законодавство України щодо статусу державності української мови. А також, зупинились на цікавих світлинах з неякісними і неграмотним написами на дверях кабінетів різних закладів, оголошень, реклам тощо.
Доц. Г.Р. Козир із студентами кураторської групи (2020 рік)
Доц. А.І. Денис із студентами кураторської групою (2020 рік)
Доц. М.Б. Демчук із студентами кураторської групою (2020 рік)
В умовах соціально-економічних, технологічних, політичних, культурних змін, характерних для сучасного суспільства, питання особистісного становлення, створення оновленої системи духовно-культурних цінностей, сприяння художньо-естетичному, творчому розвитку особистості є однією з домінант концепції виховання студентів на Кафедрі. Тому, із нагоди вшанування пам’яті видатного класика української літератури і мистецтва Т.Г.Шевченка студенти кураторських груп Кафедри, за підтримки ТНМУ ім. І.Я. Горбачевського, відвідали Тернопільський обласний драматичний театр ім. Т. Шевченка з метою перегляду драматичної містерії «Тарас» (за мотивами твору Богдана Стельмаха).
Благодійна складова є важливою частиною кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків, так 21 листопада 2019 р. студентами медичного факультету був організований Благодійний віденський бал з метою збору коштів на придбання медичного обладнання для дитячого онкогематологічного відділення у м. Тернопіль. Студенти всіх кураторських груп Кафедри матеріально долучились до цього заходу. Гостями заходу були куратори Кафедри доц. Васенда М.Б. і доц. Покотило О.О. (на фото зліва), які передали зібрані кошти організаторам Благодійного студентського балу.
Студенти першокурсники фармацевтичного факультету, групи ФФ-102 і ФФ-105, на чолі з своїми кураторами доц. Демчук М.Б. і ас. Павлюк Д.В. відвідали пам'ятку історії місцевого значення – меморіальний музей українського хіміка, гігієніста й епідеміолога, громадсько-політичного, освітнього діяча, академіка ВУАН, дійсного члена НТШ Івана Горбачевського в селі Зарубинцях, Збаразького району, Тернопільської області.
Доц. М.Б. Демчук разом із кураторською групою ФФ-102 відвідали меморіальний музей Івана Горбачевського в селі Зарубинцях (2019 рік)
Асист. Б.В. Павлюк разом із кураторською групою ФФ-105 відвідали меморіальний музей Івана Горбачевського в селі Зарубинцях (2019 рік)
Невід'ємною частиною виховної роботи є благодійне спрямування, так 17 жовтня 20019 року відбувся благодійний ярмарок з нагоди Дня захисника України у ТНМУ імені І.Я. Горбачевського. Студенти кураторських груп ФФ-301, 302, 304, 309 (куратори - доц. Равлів Ю.А., ас. Линда О.С, ас. Стечишин І.П., доц. Белей Н.М. відповідно) активно долучились до проведення благодійного ярмарку.
Під час ярмарку експонувалася експрес-виставка «Український народний стрій початку ХІХ ст.» з фондів Тернопільського обласного краєзнавчого музею, а також був проведений майстер-клас із зав’язування хустини та намітки, в якому активну участь взяли іноземні студенти кураторської групи доц. Покотило О.О.
Доц. О.О. Покотило разом із студентами іноземного факультету (ІФ-309) на благодійній ярмарці (2019 рік)
Доц. Н.М. Белей, асист. І.П. Стечишин, доц. А.І. Денис та доц. Ю.А. Равлів (зліва направо) разом із студентами (2019 рік)
З метою активного культуро-туристичного відпочинку у жовтні 2019 р. студенти фармацевтичного факультету на чолі з наставниками ас. Дуб А.І., ас. Стечишин І.П. черговий раз підкорювали перлину рідних Карпат - г. Говерлу (2061 м) та відвідали центр «зеленого» туризму Прикарпаття, найвідоміший кліматичний курорт Івано-Франківщини та цілої Гуцульщини м. Яремче.
Асистент І.П. Стечишин разом із кураторською групою у Карпатах (2019 рік)
Асистенти І.П. Стечишин та А.І. Дуб разом із студентами 5 курсу фармацевтичного факультету у Карпатах (2019 рік)
Осінь дарує всім радісні дні, а особливо фармацевтам, бо саме у вересні святкується їх професійне свято - День фармацевтичного працівника.
Робота фармацевта - важлива складова лікувального процесу, оскільки саме від фармацевтів багато в чому залежить отримання пацієнтом якісних та ефективних лікарських препаратів. Будь-яка сучасна хірургічна операція, незначна лікувальна процедура та просте лікування хворих вимагає якісної і надійної фармацевтичної підтримки. Тому, 19 вересня 2019 р. відбулася грандіозна подія - фармацевтичний факультет ТНМУ імені І.Горбачевського відзначив свою ювілейну XX-річницю і День фармацевтичного працівника. Студенти всіх кураторських груп Кафедри прийняли активну участь у проведенні Дня народження факультету: Ведучими святкового заходу були студенти Лимар Артем (група ФФ-401, куратор – ас. Дуб А.І.) і Дручок Мар’яна (група ФФ-505, куратор – ас.Дарзулі Н.П.), студентка Роговська Ірина (група ФФ-403, куратор - доц.Васенда М.М.) заспівала відому українську пісню Катерини Бужинської «Як у нас на Україні», студент Гвіда Мустафа (ІФ-506, куратор доц. Демчук М.Б.) у власному виконанні презентував пісню відомого українського гурту Океан Ельзи «На небі». Студенти інших кураторських груп Кафедри були гостямиурочистого заходу.
Проф. Т.А. Грошовий виступив із вітальним словом на святкуванні ХХ річниці створення фармацевтичного факультету та дні фармацевтичного працівника України (2019 рік)
Асист. Л.І. Будняк з кураторською групою (ФФ-404) на святкуванні ХХ річниці створення фармацевтичного факультету (2019 рік)
Доц. М.Б. Демчук та доц. Васенда М.М. із студентами 5 та 3 курсу (2019 рік)
Виховання – це багатогранний процес духовного збагачення й оновлення
і тих, кого виховують, і тих, хто виховує.
В. Сухомлинський
Особлива увага приділяється організації виховної роботи студентів в умовах ВНЗ у Концепції національної системи виховання. Національна система виховання є умовою цілісного формування особистості. Це створена упродовж століть самим народом система поглядів, переконань, ідей, ідеалів, традицій та професійної діяльності, що має на меті формування світоглядної позиції та ціннісних орієнтацій молоді, передачу їй соціального досвіду, надбань попередніх поколінь. Науково обґрунтоване, належно організоване виховання відображає духовний поступ народу, процес збереження й збагачення його культури. З огляду на це, виховна робота є важливим компонентом навчально-виховного процесу кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків (далі – Кафедри).
Відповідно до плану заходів виховної роботи Кафедри на 2018-2019 рр. з студентами кураторських груп регулярно щомісяця проводяться: години взаємного обміну інформацією, аналіз успішності студентів із навчальних дисциплін, обговорення проблем адаптації до навчального процесу та раціональної організації самостійної роботи студентів першого курсу, бесіди виховного характеру щодо загальної політичної, правової, інтелектуальної, соціально-психологічної, естетичної, фізичної та валеологічної культури.
Завуч курсу УЕФ А.І. Денис, студенти кураторської групи 1 курсу І і «заслужений артист естрадного мистецтва України», хірург Юрій Футуйма на сцені актового залу університету після прослуховування виступу Тернопільського муніципального духовного оркестру «Оркестра волі» (2019 рік)
Інститут кураторів кафедри УЕФ з ТЛ (зліва направо): доц. Ю.А. Равлів, доц. М.Б. Демчук, доц. Г.Р. Козир, доц. О.Б. Калушка, ас. Л.І. Стойко, доц. А.І. Денис, ас. Н.П. Дарзулі, доц. О.О. Покотило з студентами кураторських груп під час відвідування театральної вистави «Майська ніч» у Тернопільському академічному обласному драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка (2018 рік)
Національно-патріотичне виховання
«Не треба боятися ворогів – у гіршому разі вони можуть тебе вбити.
Не бійся друзів – у гіршому разі вони можуть тебе зрадити.
Бійся байдужих – вони не вбивають і не зраджують,
але тільки з їхньої мовчазної згоди існують на землі зрада і вбивство.»
Польський письменник Бруно Ясенський
Нині в умовах зовнішніх загроз і внутрішніх політичних викликів питання національно-патріотичного виховання студентської молоді в Україні набуває особливої актуальності на всіх рівнях: державному, науковому, громадському. Основними пріоритетами національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості студента до Батьківщини; розвитку національної самосвідомості й гідності; дбайливе ставлення до рідної мови, культури, традицій; відповідальність за природу рідної країни; потребу зробити свій внесок у долю батьківщини; інтерес до міжнаціонального спілкування; прагнення праці на благо рідної країни. Оскільки в нашій країні останнім часом спостерігається складна політична ситуація, кожна українська сім’я відчуває негативний вплив сусіда-агресора, доцільним є проведення регулярних інформативних бесід патріотичного спрямування викладачами кафедри УЕФ і ТЛ з студентами кураторських груп. Згідно розпорядження директора департаменту освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації «Про запровадження обов’язкового політичного інформування в навчальних закладах області», з метою забезпечення належного сприйняття політичних подій, що відбуваються в державі, на кафедрі запроваджено обов’язкове щотижневе політичне інформування студентів.
доц. І.І. Бердей з студентами кураторської 2 групи 4 курсу під час написання Всеукраїнського диктанту національної єдності (2018 рік)
асист. Ю.А. Равлів із студентами кураторської 1 групи ІІ курсу фармацевтичного факультету під час перегляду вистави «Ніч перед Різдвом» у Тернопільському академічному обласному драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка для перегляду (лютий 2018 рік)
9 листопада 2018 р., у рамках Днів української писемності та мови на Кафедрі студенти IV курсу 2 групи під керівництвом куратора доц. І.І. Бердея долучилися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності, який вже вісімнадцятий рік поспіль пишуть в Україні.
Колектив кафедри разом із студентами кураторських груп на ярмарці (2018 рік)
Студенти кураторської групи з курсу 4 групи на благодійному ярмарку (2018 рік)
Дієвим засобом патріотичного виховання є пісня. Саме українська пісня підтримує свідомість національної єдності українського народу, любов до Батьківщини і пошану до себе. 18 жовтня 2018 р. вітчизняні і іноземні студенти кураторських груп разом з наставниками відвідали концертну програму «Я повернуся навесні», присвячену святу Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника Вітчизни.
Доц. Н.М. Белей зі студентами під час спеціалізації (2018 рік)
Іноземні студенти разом з дітьми після тренінгу "Технологія косметичного мила" (2018 рік)
Захід до дня народження Т. Г. Шевченка (2017 рік)
Ескурсія в підземелля тернопільського замку (2017 рік)
Участь студентів кураторських груп в благодійній ярмарці (2016 рік)
Студенти взяли активну участь в організації та проведенні концерту до Дня фармацевтичного факультету, кафедру на якому представляли студенти 3-ох кураторських груп, особлива ізюминка заходу – виступ іноземних студентів 1 курсу, які заспівали пісню Тіни Кароль «Україна – це я».
Студент 5 курсу Довгалюк Владислав під час виступу на концерті до дня фармацевтичного факультету (2017 рік)
Іноземні студенти взяли участь в концерті до дня фармацевтичного факультету (2017 рік)
Студентка 1 курсу Роговська Ірина під час виступу на концерті до дня фармацевтичного факультету (2017 рік)
Студенти приймали активну участь в 5-их ювілейних «Наукових пікніках», що відбулися 21 травня на Театральному майдані, де викладачі курсу технології ліків кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків продемонстрували технологічні процеси одержання таких лікарських форм як супозиторії та гелі, а також постадійне виготовлення косметичного мила.
Участь студентів в 5-их ювілейних «Наукових пікніках» (2017 рік)
Участь студентів в 5-их ювілейних «Наукових пікніках» (2017 рік)
Доброю традицією стало те, що кожного року завідувач кафедри, проф. Грошовий Т.А. організовує поїздки на фармацевтичні підприємства. Зокрема, у 2012 р. Студенти фармацевтичного факультету разом із викладачами кафедри відвідали ПрАТ «Фармацевтичнафірма «Дарниця» у м. Київ. У 2013 р. коллектив кафедри із кураторськими группами вирушили у «Місто Лева», де побували на фармацевтичнійфірмі «3І» і ПАТ«Галичфарм» корпорації «Артеріум». У 2014 році в рамках навчально-виховного процессу відбулася поїздка на ПАТ «Фармак» і 24-у Міжнародну виставку «Охорона здоров'я».
Захід, присвячений 145-й річниці з Дня народження відомої поетеси, генія української літератури Лесі Українки (2016 рік)
Захід, присвячений 145-й річниці з Дня народження відомої поетеси, генія української літератури Лесі Українки (2016 рік)
Ескурсія на ПАТ "Галичфарм" (2014 рік)
Поїздка на ПАТ «Фармак» і 24-у Міжнародну виставку «Охорона здоров'я» (2016 рік)
22 жовтня 2015 року завідувач кафедри, проф. Грошовий Т. А. теж організував для викладачів кафедри, студентів кураторських груп 4-го курсу, дипломників та магістрів ескурсію у м. Київ на виробничі потужності ПАТ «Київмедпрепарат» корпорації «Артеріум» і ПАТ «Фармак» –лідерів серед вітчизняних виробників лікарських препаратів.
Також, в рамках організованої поїздки, студенти із кураторами відвідали VI Міжнародну виставку обладнання та технологій дляфармацевтичної промисловості PHARMATechExpo, що проходила у ВЦ «КиївЕкспоПлаза», у якій взяли участь провідні європейські компанії івітчизняні виробники товарів та послуг для фармацевтичної промисловості.
29 лютого 2016 року на кафедрі управління та економіки фармації з технологією ліків відбувся захід, присвячений 145-й річниці з Дня народження відомої поетеси, генія української літератури Лесі Українки. Святкування відбулося у навчальній аудиторії кафедри, що знаходиться по вул. Руській 36.
У підготовці тематичного вечора активну участь брали не лише викладачі кафедри, а й студенти кураторських груп. До уваги присутніх був запропонований перегляд фільму про життєвий та творчий шлях Лесі Українки. Для кращого розуміння внеску поетеси у літературну спадщину України, іноземним студентам також подавали інформацію на англійській мові. Поміж тим, учасники заходу декламували вірші поетеси із різних періодів її творчості. На завершення, для студентів була проведена цікава вікторина. Викладачі кафедри відзначили пам’ятними подарунками найактивніших учасників тематичного вечора та пригостили всіх присутніх традиційними українськими пампушками.