Виховання – це багатогранний процес

духовного збагачення й оновлення

і тих, кого виховують, і тих, хто виховує.

В. Сухомлинський

Особлива увага приділяється організації виховної роботи студентів в умовах ВНЗ у Концепції національної системи виховання. Національна система виховання є умовою цілісного формування особистості. Це створена упродовж століть самим народом система поглядів, переконань, ідей, ідеалів, традицій та професійної діяльності, що має на меті формування світоглядної позиції та ціннісних орієнтацій молоді, передачу їй соціального досвіду, надбань попередніх поколінь. Науково обґрунтоване, належно організоване виховання відображає духовний поступ народу, процес збереження й збагачення його культури. З огляду на це, виховна робота є важливим компонентом навчально-виховного процесу кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків (далі – Кафедри).

Відповідно до плану заходів виховної роботи Кафедри на 2018-2019 рр. з студентами кураторських груп регулярно щомісяця проводяться: години взаємного обміну інформацією, аналіз успішності студентів із навчальних дисциплін, обговорення проблем адаптації до навчального процесу та раціональної організації самостійної роботи студентів першого курсу, бесіди виховного характеру щодо загальної політичної, правової, інтелектуальної, соціально-психологічної, естетичної, фізичної та валеологічної культури.


Завуч курсу УЕФ Денис А.І., студенти кураторської групи 1 курсу І і «заслужений артист естрадного мистецтва України», хірург Юрій Футуйма на сцені актового залу університету після прослуховування виступу Тернопільського муніципального духовного оркестру «Оркестра волі» (17 січня 2019 р.)

Інститут кураторів кафедри УЕФ з ТЛ (зліва направо): доц. Равлів Ю.А., доц. Демчук М.Б., доц. Козир Г.Р., доц. Калушка О.Б., ас. Стойко Л.І., доц. Денис А.І., ас. Дарзулі Н.П., доц. Покотило О.О. з студентами кураторських груп під час відвідування театральної вистави «Майська ніч» у Тернопільському академічному обласному драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка (27 листопада 2018 р.)

Національно-патріотичне виховання

«Не треба боятися ворогів – у гіршому разі вони можуть тебе вбити.

Не бійся друзів – у гіршому разі вони можуть тебе зрадити.

Бійся байдужих – вони не вбивають і не зраджують,

але тільки з їхньої мовчазної згоди існують на землі зрада і вбивство.»

Польський письменник Бруно Ясенський

Нині в умовах зовнішніх загроз і внутрішніх політичних викликів питання національно-патріотичного виховання студентської молоді в Україні набуває особливої актуальності на всіх рівнях: державному, науковому, громадському. Основними пріоритетами національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості студента до Батьківщини; розвитку національної самосвідомості й гідності; дбайливе ставлення до рідної мови, культури, традицій; відповідальність за природу рідної країни; потребу зробити свій внесок у долю батьківщини; інтерес до міжнаціонального спілкування; прагнення праці на благо рідної країни. Оскільки в нашій країні останнім часом спостерігається складна політична ситуація, кожна українська сім’я відчуває негативний вплив сусіда-агресора, доцільним є проведення регулярних інформативних бесід патріотичного спрямування викладачами кафедри УЕФ і ТЛ з студентами кураторських груп. Згідно розпорядження директора департаменту освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації «Про запровадження обов’язкового політичного інформування в навчальних закладах області», з метою забезпечення належного сприйняття політичних подій, що відбуваються в державі, на кафедрі запроваджено обов’язкове щотижневе політичне інформування студентів.

9 листопада 2018 р., у рамках Днів української писемності та мови на Кафедрі студенти IV курсу 2 групи під керівництвом куратора доц. І.І. Бердея долучилися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності, який вже вісімнадцятий рік поспіль пишуть в Україні.

Дієвим засобом патріотичного виховання є пісня. Саме українська пісня підтримує свідомість національної єдності українського народу, любов до Батьківщини і пошану до себе. 18 жовтня 2018 р. вітчизняні і іноземні студенти кураторських груп разом з наставниками відвідали концертну програму «Я повернуся навесні», присвячену святу Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника Вітчизни.

В Японії стверджують, що той народ, який серцем в минулому і традиціях, а розумом в майбутньому і новаціях, має шанси на щасливе життя надалі. 24 листопада 2018 р. студенти кураторських груп прийняли участь у загальноміському заході запалення свічок для вшанування пам’яті Жертв Голодомору в Україні (з 1998 року Указом Президента України встановлено «День пам’яті жертв голодоморів», який відзначається щороку у четверту суботу листопада).

доц., к.фарм.н. Бердей І.І. з студентами кураторської 2 групи 4 курсу під час написання Всеукраїнського диктанту національної єдності (2018 р.)

асист. Равлів Ю.А. із студентами кураторської 1 групи ІІ курсу фармацевтичного факультету під час перегляду вистави «Ніч перед Різдвом» у Тернопільському академічному обласному драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка для перегляду (лютий 2018 р.)

Колектив кафедри разом із студентами кураторських груп на ярмарці. (2018 р.)

Студенти кураторської групи з курсу 4 групи на благодійному ярмарку (2018 р.)

Доцент Белей Н.М. зі студентами під час спеціалізації (2018р.)

Іноземні студенти разом з дітьми після тренінгу "Технологія косметичного мила" (2018р.)

Захід до дня народження Т. Г. Шевченка (2017 р.)

Ескурсія в підземелля тернопільського замку (жовтень 2017 р.)

Участь студентів кураторських груп в благодійній ярмарці ( 2016 р.)

Студенти взяли активну участь в організації та проведенні концерту до Дня фармацевтичного факультету, кафедру на якому представляли студенти 3-ох кураторських груп, особлива ізюминка заходу – виступ іноземних студентів 1 курсу, які заспівали пісню Тіни Кароль «Україна – це я».

Студент 5 курсу Довгалюк Владислав під час виступу на концерті до дня фармацевтичного факультету (2017 р.)

Іноземні студенти взяли участь в концерті до дня фармацевтичного факультету (2017 р.)

Студентка 1 курсу Роговська Ірина під час виступу на концерті до дня фармацевтичного факультету (2017 р.)

Студенти приймали активну участь в 5-их ювілейних «Наукових пікніках», що відбулися 21 травня на Театральному майдані, де викладачі курсу технології ліків кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків продемонстрували технологічні процеси одержання таких лікарських форм як супозиторії та гелі, а також постадійне виготовлення косметичного мила.

Участь студентів в 5-их ювілейних

«Наукових пікніках» (2017 р.)

Участь студентів в 5-их ювілейних

«Наукових пікніках» (2017 р.)

Доброю традицією стало те, що кожного року завідувач кафедри, проф. Грошовий Т.А. організовує поїздки на фармацевтичні підприємства. Зокрема, у 2012 р. Студенти фармацевтичного факультету разом із викладачами кафедри відвідали ПрАТ «Фармацевтичнафірма «Дарниця» у м. Київ. У 2013 р. коллектив кафедри із кураторськими группами вирушили у «Місто Лева», де побували на фармацевтичнійфірмі «3І» і ПАТ«Галичфарм» корпорації «Артеріум». У 2014 році в рамках навчально-виховного процессу відбулася поїздка на ПАТ «Фармак» і 24-у Міжнародну виставку «Охорона здоров'я».

Ескурсія на ПАТ "Галичфарм"(2014 р.)

Поїздка на ПАТ «Фармак» і 24-у Міжнародну виставку «Охорона здоров'я» (2016 р.)

22 жовтня 2015 року завідувач кафедри, проф. Грошовий Т. А. теж організував для викладачів кафедри, студентів кураторських груп 4-го курсу, дипломників та магістрів ескурсію у м. Київ на виробничі потужності ПАТ «Київмедпрепарат» корпорації «Артеріум» і ПАТ «Фармак» –лідерів серед вітчизняних виробників лікарських препаратів.

Також, в рамках організованої поїздки, студенти із кураторами відвідали VI Міжнародну виставку обладнання та технологій дляфармацевтичної промисловості PHARMATechExpo, що проходила у ВЦ «КиївЕкспоПлаза», у якій взяли участь провідні європейські компанії івітчизняні виробники товарів та послуг для фармацевтичної промисловості.

29 лютого 2016 року на кафедрі управління та економіки фармації з технологією ліків відбувся захід, присвячений 145-й річниці з Дня народження відомої поетеси, генія української літератури Лесі Українки. Святкування відбулося у навчальній аудиторії кафедри, що знаходиться по вул. Руській 36.

У підготовці тематичного вечора активну участь брали не лише викладачі кафедри, а й студенти кураторських груп. До уваги присутніх був запропонований перегляд фільму про життєвий та творчий шлях Лесі Українки. Для кращого розуміння внеску поетеси у літературну спадщину України, іноземним студентам також подавали інформацію на англійській мові. Поміж тим, учасники заходу декламували вірші поетеси із різнихперіодів її творчості. На завершення, для студентів була проведена цікава вікторина. Викладачі кафедри відзначили пам’ятними подарункаминайактивніших учасників тематичного вечора та пригостили всіх присутніх традиційними українськими пампушками.

Захід, присвячений 145-й річниці з Дня народження відомої поетеси, генія української літератури Лесі Українки ( 2016 р.)

Захід, присвячений 145-й річниці з Дня народження відомої поетеси, генія української літератури Лесі Українки ( 2016 р.)