Студентський науковий гурток

        Значна увага приділяється роботі студентського наукового гуртка, який об'єднує студентів на кафедрі управління та економіки фармації з технологією ліків від моменту її становлення у 2003 р. Тематика засідань гуртка тісно переплітається із науковими напрямками працівників Кафедри. Щорічно відбувається по 10 засідань, на яких студентів ознайомлюють із загальними принципами проведення наукових досліджень, детально вивчаються основні принципи проведення маркетингових досліджень різних фармакологічних груп лікарських засобів, що представлені на світовому фармацевтичному ринку, вивчаються методи проведення фармакоекономічних досліджень, проблемні аспекти правової охорони лікарських засобів в Україні. 

На сьогодні гурток об’єднує студентів усіх курсів фармацевтичного факультету. Гуртківці проводять наукові дослідження та доповідають на студентських конференціях університету. Завершальним кроком у роботі студентів-гуртківців є написання та захист дипломних/магістерських робіт.

Захист та оголошення результатів захисту кваліфікаційних робіт (2024 рік)

У  науково-дослідній лабораторії Фармацевтичної розробки Апончук Наталією  виконується експериментальна частина кваліфікаційної роботи «Дослідження впливу фармацевтичних факторів на ефективність екстрагування плодів терену колючого»  під керівництвом доц. Барни О.М. (2023 рік)

Крук Анна виконує експериментальну частину кваліфікаційної роботи «Обґрунтування доцільності створення гелю з таурином і тіотріазоліном»  під керівництвом доц. Бердея І.І. (2023 рік)

У  науково-дослідній лабораторії Фармацевтичної розробки Ковальчук Оленою  виконується експериментальна частина кваліфікаційної роботи «Дослідження впливу емульгаторів на деякі характеристики косметичного засобу на основі  фітосубстанції кермеку Гмеліна»  під керівництвом доц. Барни О.М. (2023 рік)

Публікації студентів наукового гуртка.docx

15 листопада 2022 року куратор доц. Мар’яна Васенда ознайомила студентів кураторської групи ФФ-203 з особливостями роботи віварію ТНМУ імені І.Я. Горбачевського  (2022 рік)

14-15 червня 2021 року відбувся захист магістерських робіт виконаних студентами наукового гуртка Кафедри: Блажко І.В., Добринчуком М.М., Леськів О.М, Каріною Ю. та Ширко А.Ю. Виконані магістрантами Кафедри роботи були представлені у вигляді публічного захисту кваліфікаційної (магістерської) роботи в присутності членів Державної екзаменаційної комісії. Усі магістранти Кафедри успішно захистили свої наукові праці з присвоєнням кваліфікації "Магістр фармації".

Проф. Т.А. Грошовий, доц. М.Б. Демчук та магістрантка О.М. Леськів після захисту магістерської роботи (2021 рік)

Доценти М.М. Васенда та Л.І.  Будняк разом із магістранткою  А.Ю. Ширко (2021 рік)

Гарант освітньо-професійної програми 226 "Фармація" доцент Кафедри  Г.Р. Козир та магістрантка  О.М. Леськів під час презентації своєї роботи (2021 рік)

(зліва направо): проф. Т.А. Грошовий, магістрантка І.В. Блажко, асист. Б.В. Павлюк, магістрант М.М. Добринчук після захисту магістерських робіт (2021 рік)

14 червня 2021 року в приміщенні ННІ медсестринства Тернопільського національного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського відбувся захист магістерських робіт студентів факультету медсестринства Морочило Я.В., яка виконувала роботу на тему: «Товарознавчий аналіз ринку дезінфікуючих засобів України та Польщі», а також Стравінської В.Р., яка виконувала роботу на тему:  «Товарознавчий аналіз ринку тонометрів України та Польщі». Магістри успішно захистили свої наукові праці та отримали відмінно за представлення своїх результатів.

Магістрантки факультету медсестринства В.Р. Стравінська та Я.В. Морочило під час представлення доповідей своїх магістерських робіт (2021 рік)

28 грудня 2020 року для учасників студентського наукового гуртка на базі кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків була проведена зустріч з HR-менеджером компанії «Галичфарм» Івашиною Мар’яною на тему «Основи підбору персоналу на фармацевтичне підприємство».

Лектором було розглянуто організацію роботи підприємства, основні критерії щодо відбору персоналу та ін. Пані Мар’яна розповіла, які знання знадобляться майбутнім фахівцям на конкурентному ринку праці; як знайти «свою» компанію; як визначитись з цілями, цінностями, тому що це запорука якісної співпраці і хорошого результату. Родзинкою спілкування стала розповідь про «закулісся» роботи фармацевтичної промисловості.

Завдяки інформації, яка була представлена пані Мар’яною, студенти гуртка дізналися, які навички повинен мати потенційний працівник фармацевтичного підприємства.

Студенти та викладачі Кафедри на відкритій онлайн лекції на тему "Робота консалтингових компаній. Успішний шлях провізора" (2021 рік)

Студенти та викладачі Кафедри на відкритій онлайн лекції  із заст. нач. відділу оцінки економічної ефективності лікарських засобів, Лелекою М.І.  на тему " Медичні технології" (2021 рік)

Викладачі Кафедри і студенти на відкритій онлайн-лекції від представника ПАТ «Галичфарм» Мар'яни Івашин   (2021 рік)

Доцент  М.М. Васенда розам із магістранткою кафедри А.Ю. Ширко у науково-дослідній лабораторії Фармацевтичної розробки (2020 рік)

Асист. І.П. Стечишин проводить зібрання наукового гуртка Кафедри в умовах дистанційного навчання (2020 рік)

Студенти наукового гуртка Кафедри започаткували інформаційну сторінку у мережі Instagram (2020 рік)

    Основні напрямки роботи гуртка:

- дослідження організації фармацевтичної справи, лікарського забезпечення населення та лікувально-профілактичних закладів;

- вивчення фармацевтичного ринку лікарських засобів, біологічно-актичних добавок та виробів медичного призначення;

- фармакоекономічні дослідження;

- фармако-технологічні дослідження таблеток;

- технологія виготовлення лікарських форм з лікарської рослинної сировини;

- створення косметичних засобів 

   Курс управління та економіки фармації створив науковий гурток «Школа молодого менеджера» .

Д.ф.н. начальник центральної лабораторії дослідних та експериментальних робіт ПАТ «Фармак» С.М. Гуреєва проводить відкриту лекцію для студентів наукового гуртка (2019 рік)

Проф. Т.А. Грошовий проводить тренінг для студентів наукового гуртка на кафедрі (2018 рік)

   Зі студентами проводяться заняття, організовуються екскурсії на: ЗАТ ФФ «Дарниця», ВАТ «Галичфарм», ВАТ «Фармак», корпорацію «Артеріум»       

Доц. І.І. Бердей, доц. Н.М. Белей, проф. Т.А. Грошовий  із представниками компанії АТ "Галичфарм" (2019 рік)

Студенти 5 курсу  фармацевтичного факультету під час відкритої леції від представників АТ  "Галичфарм" (2019 рік)

 Студенти наукового гуртка щорічно приймають участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді з фармації у місті Харків, завжди входять у трійку лідерів та виборюють призові місця для нашого університету.  

Доц. О.О. Покотило  разом із студентками 5 курсу на Всеукраїнській студентській олімпіаді з фармації (Харків, 2019 рік)

Доц. О.О. Покотило  разом із студентками 5 курсу на Всеукраїнській студентській олімпіаді з фармації (Харків, 2019 рік)

   Також щороку студенти беруть активну участь у Міжнародних конгресах студентів та молодих вчених, обговорють актуальні питання в медицині, публікують наукові праці по темі своїх досліджень у фахових виданнях та збірниках тез.

Студентка 505 групи Бортник Ольга – призерка ХХІІІ Міжнародного медичного конгресу студентів і молодих вчених (15–17 квітня на базі НОК ТДМУ) (2019 рік) 

Доц.  Н.М. Белей разом із дипломницею  студенткою іноземного факультету під час захисту дипломної роботи (2018 рік)

   Оформляють результати досліджень у дипломні/магістерські проекти.

Студенти наукового гуртка мають можливість відвідувати потужності однієї з провідних українських дистрибуторських фірм ТОВ «БаДМ». Так, весною 2019 року, студенти ознайомились з організацією роботи оптового складу згідно вимог GDP (Належної дистрибуторської практики). Завідувач львівського аптечного складу презентував студентам послідовний процес формування замовлень у дрібнороздрібну мережу, починаючи від надходження лікарських засобів і виробів медичного призначення у приймальний відділ, проведення вхідного контролю, оформлення належної документації, розміщення товару у відповідних зонах і стелажах з дотриманням температурних умов зберігання, пакування замовлення та переміщення готового замовлення у зону експедиції з відвантаженням товару замовнику і оформленням товарно-транспортної накладної.

Викладачі Кафедри і студенти наукового гуртка  у вестибулі ТОВ «БаДМ» (Львів, 2019 рік)

Викладачі Кафедри і студенти біля будівлі ТОВ «БаДМ» (Львів, 2019 рік)

    24 травня 2018 р. відбувся навчально-практичний захід, організований завідувачем кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків ТДМУ, проф. Грошовим Т.А.

Викладачам кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків (доц. Демчук М.Б., доц. Покотило О.О., ас. Стечишин І.П., ас. Дуб А.І.) і найактивнішим студентам IV курсу фармацевтичного факультету ТДМУ гостинно відчинили двері провідний український виробник лікарських препаратів на рослинній основі – ПАТ «Галичфарм» фармкорпорація «Артеріум» та один з провідних дистрибуторів на фармацевтичному ринку України – ТОВ «БаДМ» (м. Львів). 

Фахівець з навчання і розвитку персоналу ПАТ «Галичфарм» Марта Подоляк провела ознайомчу бесіду зі студентами з метою надання загальної інформації про історію розвитку фармацевтичної справи на теренах Західної України в ХІХ столітті, презентувала основний напрямок діяльності підприємства: виробництво готових лікарських засобів, фіто-хімічних субстанцій на основі екстракції рослинної лікарської сировини.

Викладачі Кафедри разом із студентами наукового гуртка перед адміністративним корпусом ПАТ «Галичфарм» (Львів, 2018 рік)

Викладачі Кафедри і студенти у презентаційній залі ПАТ «Галичфарм» (Львів, 2018 рік)

Фахівці з розвитку та розробки навчальних програм ПАТ «Галичфарм» Лехновський Микола і Якубовський Олександр професійно провели ознайомлення викладачів та студентів з новітнім промисловим обладнанням, відвідали ампульний і хімічний цех, презентували виробництво екстрактів та ін’єкційних лікарських форм, фасування, маркування та пакування виготовленої продукції.

Викладачі Кафедри і студенти в ампульному цеху  ПАТ "Галичфарм" (Львів, 2018 рік)

Викладачі кафедри УЕФ з технологією ліків і студенти біля таблетко-фасувального цеху ПАТ «Галичфарм» (Львів, 2018 рік)

    За 2016-2017 н.р. результати студентських наукових робіт висвітлено у формі тез доповідей на VІ науково-практичній конференції з міжнародною участю «Науково-технічний прогрес і оптимізація технологічних процесів створення лікарських препаратів» (м. Тернопіль, 10-11 листопада 2016 р.)., V Міжнародній науково-практичній дистанційній конференції «Менеджмент та маркетинг у складі сучасної економіки, науки, освіти, практики» (м. Харків, 30-31 березня 2017 р.), І Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні аспекти створення екстемпоральних алопатичних, гомеопатичних і косметичних лікарських засобів» (Харків, 3–4 березня 2017р.), а також XXI Міжнародному медичному конгресі студентів та молодих вчених, присвяченому 60-річчю Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України, (м. Тернопіль, 24-26 квітня 2017 р.).

Керівники дипломних проектів (проф. Т.А. Грошовий, доц. М.Б. Демчук разом із студентами-гуртківцями перед засіданням наукового гуртка (2017 рік)

доц. М.Б. Демчук із студентами В. Мудрик та Ю. Сніжко після захисту дипломних робіт (2017 рік)

Керівники дипломних проектів (доц. М.Б. Демчук, доц. А.І. Денис) разом із студентами-гуртківцями перед засіданням наукового гуртка (2015 рік)

    Результати досліджень, проведених Шилан Юлією представлені на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт студентів та молодих вчених медико-фармацевтичного профілю, а також у Збірнику наукових праць «Актуальні наукові дослідження в сучасному світі».

    За особистим запрошенням доктора Петера Тайса у 2006 році відбулось стажування групи студентів фармацевтичного факультету Тернопільського державного медичного університету (учасники студентського наукового гуртка кафедри Стахів Л., Коваль В., Криськів Л.) з технології лікарських і косметичних засобів на виробництві Др. Тайс Натурварен ГмбХ (Dr. Theiss Naturwaren GmbH) у місті Хомбург (Німеччина), що пізніше знайшло відображення в дипломних роботах, які були успішно захищені вищеназваними випускниками при проведенні їх державної атестації. 

    У березні 2009 р. студентка Анастасія Соколова зайняла призове місце на підсумковій науково-практичній конференції Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук за спеціальністю «Фармацевтичні науки». У 2010 р. призові місця на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за спеціальністю «Фармацевтичні науки» завоювали учасники студентського наукового гуртка кафедри Юлія Іванина та Христина Курило. 

    Щороку на засіданнях гуртка ведеться підготовка матеріалів для участі у роботі Всеукраїнських та міжнародних конгресів та конференцій студентів і молодих вчених. 

Проф. О.М. Заліська та студентка 5 курсу Вонс Богдана на 18th Annual European Congress (Мілан, 2015 рік)

Учасники наукового гуртка кафедри Н. Полуйчак та О. Альбедхані з доцентом кафедри  О.В. Тригубчак під час міжнародної конференції у м. Львів (2014 рік)

Учасники наукового гуртка кафедри із керівниками наукових напрямків після захисту дипломних робіт (2012 рік)

Студентка Н. Полуйчак та Л. Стойко під час Міжнародної конференції International Conference of Pharmacy Students (Lublin, 2014 рік)

Студентка Наталія Тимофтевич доповідає результати наукових досліджень (2012 рік)

 проф. Л.В. Соколова з студенткою Х.І. Курило Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за спеціальністю «Фармацевтичні науки» (2012 рік)

Студентка Іванина Юлія  представляє результати дослідження на  Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за спеціальністю «Фармацевтичні науки» (2012 рік)

         У 2005 р. студентами Будзінським В.В., Кожедуб І.О., Ющук В.А., Тригубчак О.В., Паращак Н.О., Барною О.М. та Павх О.І. успішно захищено перші дипломні роботи під керівництвом проф. Грошового Т.А. із співкерівниками та доц. Соколової Л.В. У 2006 р. вітчизняними та іноземними студентами представлено до захисту 13 дипломних робіт.